Kapsel bezpieczny!

Kochani, dziś przynosimy wspaniałe wieści. Dzięki Waszemu wsparciu udało się odkupić Kapselka i osiołkowi nic już nie grozi. Został też przetransportowany do ośrodka fundacji, gdzie po kwarantannie dołączy do stada fundacyjnych kucyków i osiołków. Wierzymy, że wśród kolegów odnajdzie radość z życia.

Bardzo Wam dziękujemy i zachęcamy do odwiedzania naszej strony. Będziemy Was również informowali o tym co się u Kapselka dzieje i o jego dalszych losach.

 

TAK BYŁO:

Osiołek Kapsel był okoliczną atrakcją, znali go wszyscy mieszkańcy wsi. Wszak codziennie rano głośnym rykiem obwieszczał, że wstał nowy dzień i on, Kapselek, czeka już na swoje śniadanie. Mieszkał wraz ze swoim panem w ubogim gospodarstwie. Szutrowa droga, zmurszały płot, stara drewniana chata, kilka kurek. Ot, mała wieś na końcu świata.

 

Kapsel wraz ze swoim leciwym Panem wiedli skromne, ale dobre życie. Właściciel każdego ranka dreptał do maleńkiej stajenki, by nakarmić swojego przyjaciela i wypuścić go do starego sadu. I tak mijał im dzień za dniem, tydzień za tygodniem. A każdy z nich był podobny do poprzedniego.

 

Tyle, że któregoś ranka na ryk Kapsla nikt nie reagował. Osiołek nadaremno wypatrywał i wołał swojego Pana. Koło południa przyszli zaniepokojeni sąsiedzi. Pan został zabrany do szpitala. Już nigdy więcej nie przyszedł na wołanie Kapsla.

 

Rodzina nie była zainteresowana zatrzymaniem gospodarstwa, ani tym bardziej Kapsla. Nieruchomość została szybko wystawiona na sprzedaż, a osiołka zabrał mieszkający w okolicy handlarz.

 

Kapselek nie wie, że tego poranka jego życie zmieniło się już na zawsze. Nie wie, że stracił swojego przyjaciela, nie wie, czemu został zabrany ze swojego domu. Nie wie, dlaczego zamiast bawić się każdego dnia w starym sadzie, stoi krótko uwiązany do betonowego żłobu. Nie wie też, że z tego miejsca droga prowadzi już tylko do ubojni.

 

Nie przywrócimy poprzedniego życia Kapselkowi. Nie umiemy. Ale jeśli pomożecie, to możemy podarować mu życie i dać dom w stadzie już ocalonych osiołków. Jeśli do końca grudnia uda nam zebrać 2100 zł Kapselek będzie żył. Prosimy, pomóżcie go uratować.

 

Prosimy dokonaj darowizny z tytułem KAPSEL

Ogólnopolska Fundacja dla Zwierząt
Hallera 190/6, 53-203 Wrocław
PKO BP 72 1020 5138 0000 9102 0166 4523

 

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści KAPSEL

na numer 74567 - koszt 4,92zł z VAT
na numer 76567 - koszt 7,38zł z VAT
na numer 79567 - koszt 11,07zł z VAT

Za każdą pomoc, bardzo dziękujemy!

 

 

 Ogólnopolska Fundacja dla Zwierząt
Hallera 190/6, 53-203 Wrocław
PKO BP 72 1020 5138 0000 9102 0166 4523