Kluska dziękuje!

Zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą konie u handlarza? On ich nie hoduje, on kupuje. Bywa, że od ludzi mieniących się obrońcami koni. Kluska miała właśnie takiego właściciela.

Urodziła się w pięknej, przydomowej stajence, takiej, w której życie małych kucyków upływa na wygrzewaniu się na słońcu i oczekiwaniu na smakołyki. Pan chwalił się każdemu, że mamę Kluski uratował przed rzeźnią, odkupił, gdy była źrebna ale i zaniedbana, bojąca się ludzi. Opowiadał jak lata pracy zaowocowały tym, że matka i córka chodzą za nim jak przysłowiowy pies. A ludzie podziwiali jego miłość do zwierząt.

Dumny właściciel jednak zmienił swoje plany na życie, a te nie uwzględniały zabrania ze sobą młodej Kluski i jej starej mamy. Kucyków nikt nie chciał kupić, a czas do przeprowadzki zbliżał się wielkimi krokami. Więc właściciel któregoś jesiennego wieczoru, gdy zapadł zmierzch, sam odwiózł koniki do handlarza. Sprzedał Kluskę, jej mamę i małą przyczepkę, w której przyjechały. Sąsiadom powiedział, że wziął je dobry znajomy.

Stara mama pojechała do ubojni pierwszym transportem i młoda Kluska została sama. Uwiązana na krótkiej linie do betonowego żłobu czekała, aż ktoś ją kupi, zapłaci więcej niż ubojnia. Ale czas leciał, Kluski, takiej samej jak setki innych karych kucyków, nikt nie chce kupić.

Kończy się czas dla Kluski. Każda garstka zjedzonego przez nią owsa czy siana to przecież koszt, a handlarz to nie instytucja charytatywna. Tu liczy się każdy kilogram i każdy grosz.

Prosimy, pomóżcie ocalić Kluskę.

Daliśmy zadatek 200 zł i obiecaliśmy, że pozostałe 1400 zapłacimy do końca listopada. Czasu jest mało, ale jeśli pomożecie Kluska będzie żyć, choć nic nie zwróci już życia jej mamie.

Prosimy dokonaj darowizny z tytułem KLUSKA i ocal życie!

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści KLUSKA

----------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja: 01.12.2017

Kochani, bardzo dziękujemy za pomoc. Kluska uratowana.

Bardzo dziękujemy za podarowanie jej życia.

Kluska jest zdrowym kucykiem, w tej chwili przechodzi kwarantanne i po jej zakończeniu będzie mogła szukać dobrego domu adopcyjnego. Jeśli jesteś zainteresowany - skontaktuj się z nami.

Serdecznie zapraszamy!

Adopcja jest oczywiście nieodpłatna.