Fred odszedł

Żyjemy w czasach, gdy każdy grosz trzeba dwa razy oglądać przed wydaniem. A i tak nie zawsze starcza. Zwłaszcza gdy niespodziewane wydatki znacznie przerastają budżet domowy. I wtedy przychodzi czas, że trzeba wybierać. A wybory bywają bardzo dramatyczne, gdy pieniądze nie chcą się cudownie rozmnożyć.

W takiej sytuacji jest dzisiaj opiekunka Freda, kilkuletniego kota, który zachorował. Na tyle ciężko, że ostatni czas spędził w klinice, pod kroplówkami i tlenem. Fred pokasływał jakiś czas, ale podane leki nie przynosiły efektu. Wykonane zdjęcia RTG wykazały odczyny typowe dla obrzęku płuc oraz lizę kości w okolicy kości nosowej oraz czołowej. Lekarze podejrzewają zmianę nowotworową.

Opiekunka Freda to starsza już Pani. Emerytka. Fred jest dla niej całym światem, ale nie ma środków aby mu pomóc. Ostatnie wydatki związane z leczeniem kotka, pochłonęły większość emerytury, na więcej jej po prostu nie stać.

Fred ma tylko 5 lat. Przygarnięty z ulicy, jest dla swojej Pani całym światem. A dziś stoi na rozstaju, bo z powodu braku pieniędzy opiekunka nie może mu zapewnić kolejnych badań.

Prosimy o pomoc dla Freda. Pilnie potrzebuje dalszej diagnostyki i leczenia. Nawet jeśli będzie to już tylko leczenie paliatywne.

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści FRED

Aktualizacja:

Kochani, w imieniu Freda i jego opiekunki bardzo dziękujemy za pomoc. Kot jest cały czas pod opieką lekarzy weterynarii, dzięki Waszemu wsparciu ma zapewnioną stałą, dobrą opiekę weterynaryjną. Niestety ze względu na umiejscowienie zmiany - która okazała się zmianą nowotworową, nie ma możliwości jej usunięcia. Wprowadzone leki spowodowały jej niewielkie zmniejszenie. Fred choć poważnie chory, czuje się dobrze, udało się opanować problemy z oddychaniem, apetyt mu dopisuje. Wierzymy, że Fred dzięki dobrej opiece, jak najdłużej pozostanie ze swoją właścicielką.

Aktualizacja:

Niestety nie mamy dobrych wieści. Fred przegrał walkę z chorobą. Śpij spokojnie.