Gucio będzie żył!

„Czasami najbliżsi ludzie zdradzają, a własny dom przestaje być miejscem, gdzie możemy być szczęśliwi.” - K. Cast

Gucio stoi na samym końcu handlarskiej obory. Uwiązany krótką liną, wciśnięty pod betonowy żłób, zapomniany przez świat i zdradzony przez swoich byłych właścicieli.

Bo mały Gucio jeszcze chwilę temu miał dom, choć nie był to dom idealny, to jednak miał swój własny dach nad głową. Miał też pracę. Każdego dnia, z siodełkiem na plecach, tupał swoimi małymi nóżkami po nadmorskim deptaku. Woził dzieci, pozował z nimi do zdjęć. Bez względu na panujące w tym roku upały zarabiał na siebie i na swoich właścicieli. Ale wakacje się skończyły, skończył się też zarobek. Gucio stał się kosztem, którego trzeba się pozbyć. Właściciele w zamian za ciężką pracę, odebrali mu prawo do życia i za kilka srebrników sprzedali go handlarzowi.

Handlarz wyprowadza Gucia. Cienka lina ciasno oplata głowę. Kucyk cicho rży i wyciąga szyję w naszą stronę. Małymi chrapkami dotyka ręki, może prosi o litość, a może już o nic nie prosi? Małe kucyki, żywe zwierzęta, a traktowane jak maskotki i maszynki do robienia pieniędzy. Brane na służbę, a gdy przestaną być przydatne, ludzie pozbywają się ich bez skrupułów. Sumienie skutecznie zagłusza brzdęk pieniędzy. Gdy Gucio zarabiał starczało na wszystko, dziś zabrakło nawet grama litości.

Pod naszą opieką jest wiele ocalonych kucyków. Dla Gucia też znalazłoby się miejsce, ale trzeba go uratować. Handlarz zważył Gucia i wycenił jego życie na 1600 zł. Gucio będzie żył, jeśli do 5 października przyjedziemy z pieniędzmi. Prosimy, pomóż go ocalić. Bez Twojego wsparcia nie będzie to możliwe. Dziś dla niego liczy się każdy grosz.

Możesz pomóc : Dokonaj darowizny z tytułem GUCIO

OGÓLNOPOLSKA FUNDACJA DLA ZWIERZĄT

AL. GEN. JÓZEFA HALLERA 190 /6, 53-203 Wrocław

Aktualizacja: 5 10 2018

Kochani, z całego serca dziękujemy za pomoc w ratowaniu Gucia. Kucyk dzięki Wam będzie żył. Transport jest już umówiony i w dniu dzisiejszym Gucio zostanie przewieziony do naszego ośrodka.

Serdecznie Wam dziękujemy!