Tosia i Bursztynek w nowych domach

Tosia i Bursztynek zakończyły leczenie i znalazły dobre domy adopcyjne. Bardzo dziękujemy za serce jakie im okazaliście. Bez Waszej pomocy nie miałyby szansy na dobre domy. Będziemy Was informowali co u nich słychać. Odwiedzajcie naszą stronę.

Adopcja wymaga podpisania umowy adopcyjnej. Adoptujący będzie zobowiązany do kastracji / sterylizacji obu psiaków po osiągnięciu odpowiedniego wieku.
Pieski przebywają w domu tymczasowym w okolicy Wrocławia.

TAK BYŁO 8.12.2018

Kilka dni temu pod naszą opiekę trafiły dwa szczeniaki. Chciwość i bezmyślność ludzka kolejny raz doprowadziła do tułaczki niczemu niewinnych psów.

Była właścicielka Tosi i Bursztynka wymarzyła sobie pieski w typie rasy. Znalazła najtańszą ofertę i pojechała po szczeniaki. Umówili się na ulicy. Na miejscu sprzedający zapewniał, że pieski są zdrowe, z rodowodem, zaszczepione i odrobaczone.

Mało tego! Są już nauczone czystości! Pani, zachwycona, zapłaciła wymaganą sumę, wzięła karton z psami i wróciła do domu.

Życie szybko zweryfikowało oczekiwania kupującej. Nie dość, że rodowód był nic nie wartym świstkiem, to psy załatwiały się gdzie popadnie, a w odchodach były robaki. Pani zadzwoniła i chciała oddać Tosię i Bursztynka, tylko że sprzedający przestał odbierać telefony.

Zdesperowana nabywczyni, nie wiedząc co zrobić z niechcianymi zwierzętami, przyniosła nam karton ze szczeniakami. Ten sam, w którym je kupiła.

Dziś maluchy są po pierwszej wizycie u lekarza. Zarobaczenie, pchły, zmiany skórne wymagające dalszej diagnostyki, początki krzywicy. Są też wycofane i nie zsocjalizowane z człowiekiem. Wtulone nawzajem w siebie z lękiem obserwują co się dookoła nich dzieje. Boją się ludzkiej ręki.

Tosia i Bursztynek pilnie potrzebują diagnostyki zmian skórnych, odrobaczeń, szczepień oraz dobrej jakości karmy i suplementacji, które, jak wierzymy, sprawią, że krzywica nie rozwinie się dalej. Wierzymy, że dzięki leczeniu i troskliwej opiece maluchy wrócą do zdrowia i nabiorą zaufania do ludzi, a być może za jakiś czas uda im się wspólnie znaleźć najlepszy dom. Taki na dobre i na złe. Taki na zawsze.

Prosimy, wesprzyjcie Tosie i Bursztynka grosikiem, bez Was nie damy rady im pomóc.

Prosimy dokonaj darowizny z tytułem PIESKI

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści PIESKI