Tolek bezpieczny! Dziękujemy!

Kochani, dzięki Wam Tolkowi nic już nie grozi. Konik bezpiecznie dotarł do naszej stajni, przed nim wizyta kowala i weterynarza. I być może niebawem będzie mógł już jechać do nowego domu, który na niego czeka.

Bardzo Wam dziękujemy za podarowanie mu życia.

Tak było

Handlarz siłą wyciąga z ciemnej komórki niedużego kucyka. Mówi, że ma na imię Tolek, że woził dzieci w szkółce. Że grzeczny i spokojny. Że sprzeda niedrogo, za 1900 zł. Z tyłu pomagier pogania konia, bo zwierzę się opiera. Przerażony Tolek nie wie, czego ma się bardziej bać: czy ze świstem opadającego kolejny raz bata, czy też nieznanego miejsca.

Po chwili Tolek jest już na zewnątrz, a z oczu wyziera strach. Nieruchomieje i głośno rży. Nawołuje inne konie, ale ich już nie ma. Chwilę temu pojechały do rzeźni, a Tolek to zakup na kolejną dostawę.

Patrzymy na przerażone zwierzę. Kuc ma zaniedbane kopyta, wszawicę, boi się ludzkiej ręki. Zalękniony nie chce wziąć marchewki, cofa się. Jakby chciał zniknąć, schować się, bo nawet patrzenie na niego sprawia, że się boi.

Nie wiemy, co Tolka spotkało w życiu, ale na pewno los nie napisał mu dobrej historii. Kuce sprowadzone na świat tylko dla zysku nie mają lekkiego życia. Czasem zostają na jakiś czas maskotkami, zabawką dla dzieci, czasem kosiarką do trawnika, a gdy się znudzą i stają się kłopotem, trafiają do handlarzy. Stąd droga wiedzie już tylko do ubojni.

Tolek to kolejny koń skazany na rzeź, którego możemy ocalić. I on może dołączyć do stada naszych podopiecznych. Jeśli możesz, wesprzyj jego ocalenie choć kilkoma złotymi. To jeszcze młody kuc, który może mieć przed sobą wiele lat dobrego życia, ale sami nie damy rady go uratować. Mamy czas tylko do 15 maja, by za niego zapłacić. Prosimy, nie odmawiaj mu pomocy, bo bez Ciebie nie ma szansy na ratunek.

Prosimy dokonaj darowizny z tytułem TOLEK

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści TOLEK