Galeria Szkapy

Chyba w każdej "końskiej" fundacji można znaleźć również kucyki. Jeżeli weźmiemy pod uwagę definicję, że kucem jest każdy koń poniżej 148cm, to okaże się, że jest ich nawet całkiem sporo! Dlatego w "Naszej Szkapie" również się

one regularnie pojawiają. Pierwsza akcja, jaką ogłosiliśmy, dotyczyła właśnie wykupu niewielkiego konika, była to Ginja... Później przyszedł czas na kolejne - niektóre stare czy schorowane, inne cieszące się dobrym zdrowiem. Kucyki często zmieniają właścicieli, bo dziecko wyrośnie albo właściciel się znudzi posiadaniem żywej kosiarki (którą zimą trzeba karmić i po której regularnie wypadałoby sprzątać). Serducho mocniej mi bije, kiedy słyszę, że potrzebna jest pomoc dla maluszka...